Jak się odkochać w byłej miłości?

jak się odkochać?

Skoro czytasz ten wpis, to zapewne jakiś czas temu rozstałeś/rozstałaś się i szukasz rozwiązania swojego problemu, czyli jak się odkochać? Na to pytanie postaram się Ci odpowiedzieć w tym artykule i dam Ci kilka wskazówek na to, jak się odkochać.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasza była miłość nie była naszą pierwszą i nie będzie naszą ostatnią wielką miłością. Wydaje nam się, że to ta jedyna, niepowtarzalna osoba, bez której nie możemy żyć.

Prawda jest zupełnie inna, ponieważ zazwyczaj jeszcze wiele razy w życiu się zakochamy, poznamy osoby z którymi uwielbiamy spędzać czas i w których się po prostu zauroczymy.

A co jeśli nie chce się odkochiwać?

Jeśli jednak nie do końca chcesz się odkochiwać, a po prostu zastanawiasz się, czy można coś zrobić, by wrócić do byłej partnerki, czy partnera, to zdecydowanie mówię – tak.

Oczywiście musisz tego naprawdę chcieć zarówno Ty jak i Twoja była dziewczyna/były chłopak. Pamiętaj, że możliwości na odzyskanie byłej miłość zawsze są, jednak często wymaga to wielu wyrzeczeń, determinacji i po prostu cierpliwości.

Nie mniej jednak – jeśli zastanawiasz się jak odzyskać dziewczynę, to czym prędzej zastanów się, co możesz zrobić, by ponownie nawiązać bliższy kontakt z byłą miłością i po prostu działaj.

Pamiętaj przy tym, by być bardzo ostrożnym i nie zrazić na samym starcie do siebie partnera/partnerki.

Jak się odkochać? 3 wskazówki

Oczywiste jest, że rozstania bardzo bolą i często po prostu jesteśmy smutni, ale czy warto miesiącami płakać w poduszkę z powodu rozstania i zastanawiać się całe dnie, co nasza była miłość w danym momencie robi, z kim się aktualnie spotyka? Absolutnie nie.

Dlatego poniżej przedstawię Ci kilka wskazówek, które pomogą Ci się odkochać i zapomnieć o byłym związku.

1. Przestań stalkować swoją byłą miłość

To wydaje się być oczywiste i zazwyczaj udajemy przed wszystkimi, że to nieprawda, ale fakty są zupełnie inne. Prawie każdy po rozstaniu stalkuje na swój sposób swoją byłą miłość.

Mam tutaj na myśli: przeglądanie jego/jej profilu na facebooku, obserwowanie na instagramie i nie tylko.

Często pojawiają się również tak skrajne sytuacje, jak na przykład celowe przechodzenie obok miejsca zamieszkania byłej połówki, by zupełnie przez przypadek go/ją spotkać.

Brzmi to abstrakcyjnie, ale tak właśnie jest i należy tego unikać, bo w ten sposób nigdy nie odkochamy się od naszej byłej miłości.

2. Zajmij czymś głowę

Po prostu zajmij czymś głowę, czyli znajdź sobie zajęcia, które uniemożliwią Ci myślenie o byłej połówce. Może to być praca, szkoła, czytanie książek, grania w gry i wiele, wiele innych. W zależności, co lubisz robić w wolnym czasie.

Często dobrym pomysłem będzie również wychodzenie ze znajomymi na imprezy, do pubów, czy po prostu wspólne spędzanie czasu na np. kręglach.

3. Znajdź nowy obiekt zainteresowań

Tutaj zależy to od konkretnej osoby, czy po rozstaniu mamy ochotę na randkowanie, czy też nie. Ja zdecydowanie mogę polecić ten sposób, ponieważ defacto samo umawianie się na randki wcale nie musi oznaczać nowego związku.

Często to po prostu odskocznia i możemy w ten sposób na chwilę zapomnieć o otaczających nas problemach, czy właśnie o byłej miłości.

Ponadto nigdy nie wiemy, kogo akurat poznamy. Być może będzie to nasza nowa miłość? Wtedy tym prędzej zapomnimy o byłym partnerze, czy byłej partnerce.

Umawiać się możemy na wszelkie sposoby. Mogą to być portale randkowe, czy po prostu koledzy/koleżanki z uczelni, czy pracy.

Poznawać ludzi możemy dosłownie wszędzie i nie powinno to dla Ciebie stanowić problemu.

Oceń artykuł
[Suma: 4 Średnia: 3.8]
Informacja prawna