Pomada do włosów – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Pomada do włosów to kosmetyk, który pozwala na długo utrwalić praktycznie każdy rodzaj męskiej fryzury. Każdy z tych produktów posiada w swoim składzie składniki, które nie tylko wzmacniają, ale również pielęgnują i odżywiają. Na co więc należy zwrócić uwagę przy jego zakupie? Podpowiadamy.

Jaka konsystencja pomady do włosów?

Na rynku znajdziemy pomady do włosów na bazie wosku oraz w konsystencji wodnej. Są także produkty, które zawierają podobną ilość obu składników. Wybór konkretnego kosmetyku zależy przede wszystkim od własnych preferencji i potrzeb. Dla osoby początkującej, która dopiero uczy się układać własną fryzurę, najlepszym wyborem będzie pomada do włosów o lekkiej konsystencji, najlepiej wodnej. Jej ogromną zaletą jest przede wszystkim łatwość aplikacji oraz szybki sposób jej zmywania. W razie niepowodzenia przy układaniu włosów nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją dokładnie spłukać pod bieżącą wodą i rozpocząć ten proces od początku.

Jeśli nabierzemy odpowiedniego doświadczenia przy tworzeniu wymarzonej fryzury to warto sięgnąć po pomadę do włosów opartą o konsystencję wosku. Szczególnie jeśli zależy nam na tym, aby zachować nienaganny, estetyczny wygląd na cały dzień. Niektóre z nich posiadają składniki, które wywołują niewielki, ale zauważalny efekt błyszczenia. Co nie wszystkim może w takim samym stopniu odpowiadać. Świetnie nadają się one zwłaszcza dla osób młodych i aktywnych. Doskonale sprawdzają się w sytuacjach w których zależy nam na wysokiej odporności przygotowanej fryzury, zwłaszcza na niesprzyjającą pogodę.

Na jakie parametry pomady do włosów zwrócić uwagę?

Każdy z produktów charakteryzuje się inną mocą utrwalenia. Na opakowaniu kosmetyku ten parametr opisywana jest chwytem pomady. Jest ich co najmniej kilka, ale różni producenci stosują własne oznaczenia. Zazwyczaj najmniejszą sztywnością charakteryzuje się pomada naturalna. Może występować także pod nazwą elastycznej. Jeśli potrzebujemy silniejszego utrwalenia to bez większego trudu znajdziemy odpowiedni produkt z oznaczeniem bardzo mocnego chwytu.

Należy także zwrócić uwagę na parametr opisywany jako wykończenie. Istnieją trzy główne ich rodzaje. Naturalne, matowe oraz błyszczące. Wybierając konkretny rodzaj należy kierować się własnymi potrzebami oraz oczekiwaniami. Zazwyczaj te błyszczące są świetnym wyborem dla osób aktywnych, które chcą zwracać na siebie uwagę. Natomiast matowe to idealny wybór dla stylowych mężczyzn. Naturalne wykończenie jest praktycznie niezauważalne, więc idealnie nadaje się na początek przygody z pomadami do włosów.

Informacja prawna