Poczuj się bezpieczniej w nowej Hondzie Accord

Japoński koncern motoryzacyjny Honda Motor Company produkuje model Honda Accord już od 1976 roku. Obecnie w sprzedaży dostępna jest nowa Honda Accord dziesiątej generacji, produkowana od 2017 roku. Model sprzedawany jest na większości rynków motoryzacyjnych na świecie. Zdobywa bardzo dobre oceny w testach bezpieczeństwa.

Honda Accord – co to za model?

W grupie samochodów osobowych marki Honda znajduje się między innymi Honda Accord, czyli auto osobowe klasy średniej. Przez lata każda nowa Honda Accord kolejnych generacji cieszyła się uznaniem klientów, w tym również w Polsce. W 2013 roku w ofercie japońskiego producenta pojawiła się nowa Honda Accord w wersji sedan i kombi (Tourer) z jakością odpowiadającą autom segmentu premium. Na uwagę zasługują liczne systemy bezpieczeństwa, jakie zastosowano w nowych Hondach.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Dopracowane wnętrze, piękna linia nadwozia, bardziej sportowy styl – tak prezentuje się nowa Honda Accord. Polscy eksperci z salonu Honda Plaza podkreślają, że warte zainteresowania w przypadku tego pojazdu są przede wszystkim rozwiązania pozwalające na zwiększenie bezpieczeństwa kierującego samochodem i jego pasażerów.

Honda Accord oferuje klientom system kontroli stabilności jazdy VSA, który został uzupełniony o zależne od prędkości poruszania się po drodze wspomaganie kierownicy EPS, a wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo jazdy po śliskiej nawierzchni. Ponadto nowa Honda Accord opcjonalnie oferuje systemy bezpieczeństwa LKAS, ACC i CMBS. LKAS to inaczej system utrzymywania samochodu na pasie ruchu, z języka angielskiego Lane Keeping Assist System, który przy użyciu kamer jest w stanie wykrywać odchylenia pojazdu od oczekiwanego toru jazdy. W razie potrzemy system koryguje błędy kierowcy i wymusza odpowiednie działanie silnika wspomagania układu kierowniczego.

ACC to Adaptive Cruise Control, tj. tempomat adaptacyjny, który korzysta z radaru milimetrowego i potrafi utrzymywać właściwą prędkość z zachowaniem bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Z kolei CMBS, czyli system ograniczający skutki kolizji, monitoruje w trybie ciągłym odległość od poprzedzającego samochodu i ostrzega kierowcę, gdy odstęp jest zbyt mały.

Samochód Honda Accord zapewnia bezpieczeństwo, ale i daje wielką radość kierowcy z prowadzenia go w różnych warunkach: na trasie i miejskich drogach.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna