Kappa – elegancko, ale na luzie

Kappa jest marką, którą znają wszyscy miłośnicy sportów. Jako jedna z niewielu może poszczycić się ponad 100-letnią historią. Dziś jej produkty, wśród których znajduje się między innymi odzież męska Kappa, są symbolem komfortu, ale i eleganckiego wyglądu. Niewiele osób wie, że marka powstała w wyniku błędu produkcyjnego.

Włoska jakość

Początek istnienia firmy datuje się na rok 1916, kiedy ówczesna marka Kappa istniała pod nazwą MCT (Maglificio Calzificio Torinese). Firmę założono w Turynie, gdzie produkowano skarpetki oraz bieliznę. Na początku działalności w wyniku błędu do sprzedaży trafiła duża partia skarpet z wadą fabryczną. Produkty wycofano z oferty, a każda następna partia była sygnowana literą K, która odpowiadała niemieckiemu słowu Kontrollen, czyli kontrola. Sprzedaż markowych produktów ponownie wzrosła, a w ofercie pojawiła się także odzież męska Kappa.

Ponad 100 lat doświadczenia

W 1967 roku nastąpiły zmiany związane z wprowadzeniem do sprzedaży nowych produktów. Wówczas zmianie uległa także nazwa firmy – z sygnowanej litery K powstała Kappa. Była to litera alfabetu greckiego. Marka w tej samej formie funkcjonuje do dziś, co tylko potwierdza jej silne DNA.

Początkowo produkcja skupiała się na odzieży w stylu casual, jednak wizja twórców szybko skierowała się w stronę kategorii sportowej. Marka zdobyła serca klientów dzięki zastosowaniu w produkcji innowacyjnych tkanin. Odzież męska Kappa produkowana była z materiałów odpornych na działanie promieni UV i odprowadzających wilgoć na zewnątrz. Nie bez powodu marka stała się sponsorem Juventus Turyn – jednej z najbardziej utytułowanych drużyn piłki nożnej na świecie. Odzież Kappa spełniała wszystkie oczekiwania sportowców.

Omini – logo, które przeszło do historii

Logo marki powstało w 1969 roku – czyli w tym samym czasie, gdy po słynnej wpadce produkcyjnej do sprzedaży trafiła odzież męska Kappa dla wielbicieli sportowej wygody. Logo przedstawia postaci kobiety i mężczyzny, którzy siedzą do siebie tyłem, opierając się o siebie plecami. Tym znakiem marka sygnalizuje równość płci, podkreślając przy okazji fakt, że w ofercie można znaleźć wysokiej klasy odzież damską i męską. Logo do dziś pozostaje na produktach marki w niezmienionej formie.

Zrównoważony rozwój

Jak przystało na markę sportową z ponad 100-letnią tradycją oraz ugruntowaną pozycją na rynku, w ofercie można znaleźć cały przekrój odzieży – kurtki, koszulki, bluzy, czapki, a także wszelkiego rodzaju akcesoria i obuwie. Zarówno odzież męska Kappa, jak i damskie ubrania tej marki, dedykowane są osobom, które lubią łączyć styl casual ze sportową wygodą.

Firma sprawnie łączy aspekty produkcyjne z troską o środowisko. Obecnie ubrania z oferty marki co najmniej w połowie są produkowane z organicznych materiałów. Bawełna, z której powstają ciuchy Kappa, uprawiana jest bez pestycydów czy sztucznych nawozów. To kolejna cegiełka do sukcesu firmy, która stawia na klasyczne projekty, przedstawiając je w nowoczesnej formie.

Partnerem materiału jest Eastend.

Informacja prawna