Fryzury męskie, które odmładzają – sprawdź najlepsze z nich!

fryzury męskie

Dla każdego mężczyzny liczy się świetna prezencja. Nie oszukuj się, że nie zależy Ci na doskonałym wyglądzie i odmładzającej fryzurze. Dzięki niej czujesz się pewny siebie, zdecydowany, męski i przebojowy. Dla panów po czterdziestce, pięćdziesiątce i sześćdziesiątce fryzjerzy wybierają strzyżenia, dzięki którym rysy twarzy są podkreślone, kształt głowy wymodelowany i lekko „wyciągnięty w górę”. Co to oznacza w praktyce i jakie fryzury dla mężczyzn dojrzałych będą modne w 2023 roku? Sprawdź przed wizytą u swojego fryzjera.

Najmodniejsza fryzura męska 2023

W 2023 roku męskie fryzury zdecydowanie wespną się na wyżyny, w dosłownym sensie. Dla panów, zasiadających na fotelach fryzjerów i barberów będzie to oznaczało strzyżenie na krótko po bokach i pozostawienie dłuższego przodu. To nie wszystko. Przy czole włosy zostaną zaczesane do góry i wystylizowane, tworząc niewielki irokez. Będzie to nawiązanie do modnych w ostatniej dekadzie XX wieku fryzur męskich, stylizowanych za pomocą żelu. Krótkie fryzury lata 90 obowiązkowo musiały być ułożone za pomocą żelu, tworząc coś na kształt trawnika na czubku głowy. Dziś modne fryzury męskie długa góra odmładzają twarz podniesieniem kosmyków znad czoła. Wciąż modne będą fryzury męskie na bok oraz fryzury męskie z przedziałkiem, obowiązkowo wyraźnie zaznaczonym.

Czy irokez męski z przodu odmładza?

Irokez męski w 2023 będzie bardzo subtelnie zaakcentowanym podniesieniem włosów na czubku głowy, w części pomiędzy czołem, a granicą cieniowania ku dołowi. Niewielki irokez w takiej formie wyraźnie odmładza twarz i sprawia, że wydaje się ona smuklejsza. Świetnie wygląda zarówno na naturalnie siwych włosach, delikatnie siwiejących oraz na tych, które jeszcze nie zostały naznaczone upływem czasu. Irokez męskie świetnie sprawdza się w przypadku włosów gęstych, ale i wtedy gdy pojawiają się zakola. Dzięki niemu fryzjer wymodeluje kształt Twojej głowy i uzyska modny efekt.

Fryzury męskie na bok – czy side part wciąż jest w modzie?

Side part, fryzura męska z przedziałkiem na boku to niezmiennie modny element stylizacji mężczyzn w salonach fryzjerskich. Przedziałek na boku zdecydowanie odmładza, ale tylko wtedy gdy dłuższa góra jest efektownie przystrzyżona i wystylizowana. Modne w 2023 są włosy na czubku głowy zaczesane do góry. Musi być ich dużo, muszą być efektowne i wyraźnie dłuższe od boków. Wtedy uzyskasz wyraźne odcięcie elementów strzyżenia, pozwalające odmłodzić wizualnie twarz. Modne fryzury męskie, tworzone przez doświadczonych, uznanych fryzjerów pozwalają znacznie zmienić wizerunek i wymodelować głowę. Dzięki modnej fryzurze poczujesz się wyjątkowo, młodziej, optymistyczniej. Side part z błyskawicą, wzorem, kształtami lepiej zostawić młodzieży. Wybierz klasyczne przedziałki, dzięki którym zyskasz efektowny wygląd niezależnie od wieku. Ważne by włosy, pozostawione na górze nie były przyklapnięte. Ten efekt wyraźnie Cię postarzy. Unikaj fryzur męskich z gładko zaczesanymi włosami na bok. Jeśli górę zaczeszesz do góry, to będzie trendy. Jeżeli pozostawisz je, przylegające do skóry głowy na bok, efekt nie będzie ani modny, ani odmładzający.

Fryzury męskie – ranking 2023 – które z nich odmładzają?

W 2023 roku fryzury męskie podkreślają wyraźne rysy twarzy oraz kształt głowy. Maszynką golone są boki, by w kierunku czubka głowy oraz w tylnej części, ku górze płynnie przechodzić do coraz dłuższych kosmyków. Z przodu zostawiamy dłuższe włosy, stylizowane do góry. Modne fryzury lata 90 znacznie odmładzają w odróżnieniu do fryzury na pazia, która choć bardzo modna, dedykowana jest młodym mężczyznom. W rankingu nie brakuje wyraźnego side part, męskiego irokeza oraz widocznej stylizacji dłuższej góry. Jeśli Twoja twarz jest szczupłą, a włosy gęste możesz przetestować dłuższą fryzurę z lokami, okalającymi twarz. Zwróć uwagę, żeby modne fryzury męskie dopasować do kształtu twarzy, głowy i proporcji sylwetki. Ważne jest również połączenie fryzury z zarostem. Trendy u barberów ukazują skrócenie brody. Fryzura musi tworzyć z nią spójną całość.

Informacja prawna