Męska skóra – pielęgnacja męskiej cery

Choć kobiety i mężczyźni pod wieloma względami są tacy sami, ich skóra znacznie się od siebie różni. Wiele pań zazdrości mężczyznom szybszego tempa opalania, wolniejszego starzenia czy braku cellulitu na ciele. Choć wielu panów doskonale wygląda bez jakichkolwiek zabiegów kosmetycznych, nie warto rezygnować z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Odpowiednie oczyszczanie czy nawilżanie z pewnością wyjdą jej na dobre. Poznaj podstawową pielęgnację męskiej skóry i dowiedz się, jakie kosmetyki warto wybrać.

Dlaczego męska skóra jest inna?

Mężczyźni są gruboskórni – i to dosłownie! Męski naskórek jest aż o 25% grubszy i mocniejszy od kobiecego. Ponadto skóra właściwa mężczyzn również ma nieco inną budowę. Dzięki temu mężczyźni starzeją się wolniej. Dodatkowo są w stanie opalać się szybciej dzięki zwiększonej aktywności meanocytów. Co ciekawe, mężczyźni mają też mniejsze skłonności do przebarwień. Choć wydawać by się mogło, że męska skóra jest idealna, ma ona również swoje wady.

Mężczyźni mają aż 15 razy więcej mieszków włosowych na twarzy niż kobiety, a wzrost owłosienia stymulowany jest przez testosteron. Efekt jest taki, że panowie muszą niemal codziennie pozbywać się niechcianych włosków, co może prowadzić do podrażnień skóry. Męskie gruczoły łojowe również są znacznie silniejsze niż u kobiet, dlatego męska skóra ma skłonności do powstawania niedoskonałości i świecenia się. Dodatkowo zmarszczki mimiczne są znacznie szybciej widoczne u mężczyzn niż u kobiet. Męska skóra zatem również nie jest idealna.

Pielęgnacja prawdziwego mężczyzny

Wielu mężczyzn chce wyglądać doskonale bez względu na wiek. Warto więc sięgnąć po odpowiednie kosmetyki, które utrzymają skórę w dobrej kondycji. Przede wszystkim warto zacząć od dokładnego oczyszczania skóry. W tym celu należy sięgnąć po kosmetyk, najlepiej przeznaczony do cery wrażliwej lub tłustej. Dobrym rozwiązaniem będą delikatne produkty naturalne, jak choćby olejki do mycia twarzy polskiej marki Creamy. Kosmetyki te usuną zabrudzenia ze skóry, a równocześnie nie podrażnią jej i nie wysuszą.

Kolejną kwestią jest dobranie odpowiednich produktów do golenia. Ta czynność szczególnie podrażnia skórę, dlatego warto szukać różnych rozwiązań. Nowoczesne pianki czy żele do golenia niwelują dyskomfort, wyływany podczas golenia. Pamiętaj, by po wykonaniu tej czynności, nałożyć na twarz dedykowany krem.

Nawilżanie to ostatni etap pielęgnacji męskiej skóry. Korzystanie z dobrego kremu to absolutna podstawa! W tym wypadku również warto sięgnąć po polskie kosmetyki Creamy. Do męskiej twarzy sprawdzi się krem FOR YOU FUSION, zawierający starannie dobraną mieszankę olejów roślinnych. Produkt ten jest niemal bezzapachowy i szybko się wchłania, pozostawiając gładką skórę.

Pielęgnacja męskiej cery nie jest trudna, a kilka chwil każdego dnia wystarczy, by skóra prezentowała się doskonale. Jeśli jeszcze nie pomyślałeś o oczyszczaniu i nawilżeniu swojej twarzy, koniecznie zaopatrz się w najlepsze kosmetyki dla siebie. Już dziś zacznij używać wybranych produktów i obserwuj, jak zmienia się Twoja cera.

Informacja prawna