Magia zielonej herbaty – dlaczego warto po nią sięgać?

Na pewno wiesz, że zielona herbata wspaniale wpływa na pracę Twojego organizmu, ale jakie dokładnie właściwości posiada i jak się ją pozyskuje? Czy może Ci zaszkodzić? Dzisiaj udzielamy odpowiedzi na te pytania.

Jak powstaje zielona herbata?

Proces powstawania podstawowych rodzajów np. białej herbaty jest niezwykle prosty. Aby powstała zielona herbata, liście poddawane są utlenianiu. Oznacza to, że pierwiastki i związki chemiczne łączą się z tlenem. Po zebraniu listków są one suszone oraz podgrzewane, dzięki czemu nie następują procesy fermentacyjne, a barwa suszu pozostaje zielona.

Jakie właściwości ma zielona herbata?

Najbardziej znanym pozytywnym skutkiem picia zielonej herbaty jest jej wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej. Zostały również przeprowadzone badania dowodzące, że spożywanie naparu z tego rodzaju herbaty poprawia wrażliwość na insulinę oraz tolerancję glukozy u zdrowych osób. Wspomaga organizm w walce z wieloma schorzeniami. Poprawia wygląd skóry, szczególnie tej trądzikowej, oraz przeciwdziała procesom starzenia. Obniża ryzyko udaru oraz zawału. Wykazuje działanie przeciwdziałające cellulitowi oraz stymuluje układ krążenia. Wspomaga niwelowanie problemów z nadciśnieniem. Ma pozytywny wpływ na dziąsła. Mim tylu zalet, zielonej herbaty nie powinny jednak spożywać osoby w podeszłym wieku oraz dzieci do lat 10, a także kobiety w ciąży.

Jak stosować zieloną herbatę?

Aby skorzystać z drogocennych właściwości zielonej herbaty, należy ją odpowiednio przygotować. Woda wykorzystywana do zaparzania liści powinna być miękka i uboga w wapń. Najlepiej wykorzystać do tego wodę przefiltrowaną lub mineralną. Susz powinno zalewać się wodą o temperaturze 80 stopni Celsjusza i parzyć nie dłużej niż 4 minuty. Liście można bez obaw zaparzać kilkakrotnie, należy jednak pamiętać, że raz zaparzonego naparu nie można przechowywać dłużej niż 12 godzin.

Zielona herbata jest bogata w substancje, które efektywnie wspomagają układ odpornościowy oraz proces odchudzania. Jeżeli chcesz spotęgować działanie tego wspaniałego napoju, możesz wybrać zieloną herbatę z jaśminem i cieszyć się nie tylko wspaniałym smakiem i aromatem, lecz także zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem.

Informacja prawna