Tu znajdziesz wino dla każdego podniebienia

W jaki sposób wybieracie wina? Drogą prób i błędów czy trzymając się wiernie sprawdzonych smaków i marek? Każda metoda może być dobra, jeśli znajdziecie dobrego dostawcę. A takim niewątpliwie jest Rafa Wino – jeden z bardziej rozpoznawalnych importerów win europejskich.

Nie tylko wytrawne – wina dla każdego

Duży wybór, choć może być kłopotliwy, stanowi podstawę udanych zakupów. Najbardziej rozpoznawalne wina wytrawne nie zawsze są tym, czego szukamy. Dobry sklep z winami musi posiadać w swojej ofercie także wina półwytrawne, półsłodkie i słodkie. Na szczególne okazje przydaje się również szampan lub jego odpowiednik w postaci win musujących.

Rafa Wino poszedł o krok dalej. W asortymencie znalazły się wina BIO, słodkie wina Aszu z Tokaju, a nawet wina bezalkoholowe. Jakkolwiek nie chcielibyśmy rekomendować napojów alkoholowych dzieciom, śmiało można powiedzieć, że znajdziecie w tym sklepie wina dla każdego.

Lokalne wina z Polski

Zmieniający się klimat i szeroki dostęp do wiedzy pozwolił Polsce wejść na rynek win z własnymi produktami. Wybrane z prawie 500 winnic zaopatrują także sklep internetowy Rafa Wino. Szczególną uwagę polecamy zwrócić na różowe wina owocowe – np. Winnica Gródek Regent Rose czy Winnica Trunau.

Wśród perełek, pozyskiwanych z polskich owoców, znajduje się też Perleus Biały – białe wino musujące pozyskiwane metodą szampańską. Dużą zaletą lokalnych win jest ich niska cena, wynikająca z wyeliminowania kosztów importu. Z pewnością warto zapoznać się z tymi pozycjami, szukając wybornych produkcji.

Wina BIO – trend doceniany przez koneserów

Stosunkowo nowy trend żywności ekologicznej, tzn. pochodzącej z ekologicznych upraw, znalazł swoje odzwierciedlenie również w przemyśle winiarskim. Wina powstające z owoców wyrastających na wieloletnich uprawach ekologicznych zawdzięczają swój smak najwyższej jakości produktom. Wybór takich napojów pojawił się w sklepie z winami i zawiera zarówno tradycyjne wino organiczne, jak i mniej popularne, nieco ezoteryczne, wina biodynamiczne i naturalne.

Szampany – dla lepszej zabawy

Wina to nie tylko wystawne uczty. Szampany i wina musujące towarzyszą nam podczas szalonych imprez, noworocznych zabaw czy wesel. W gronie klasyków dumnie nazywających się szampanem znalazł się Moet & Chandon Imperial Brut o eleganckiej dojrzałości i żywym zapachu jabłka i cytrusów, a także wyśmienite Prosecco Osvaldo pochodzące ze słonecznych okolic Wenecji.

Klasyka czy awangarda, tanie czy drogie?

Zrobiliśmy przegląd win, ale nadal nie odpowiedzieliśmy na pytanie, jakie wino wybrać. Klasyka nie rozczarowuje, a znane marki trzymają się swoich receptur od dziesięcioleci. Stare winiarnie mają też swoje winnice i dobrze dopracowane wszystkie etapy produkcji. Ale poza znanymi smakami istnieje moda, która kusi i nęci, a wielu odnalazło w niej swoje smaki. Za najbardziej znane trunki trzeba sporo zapłacić, ale warto poczuć różnice między tanim winem a prawdziwym kunsztem winiarskim. Nowoczesne często bywa niedrogie i zaskakująco dobre… Wybór należy do Ciebie.

Dla każdego – również dla Ciebie

Czy wiesz, gdzie szukać wina dla siebie, na imprezę czy jako prezent? Odkąd światem zawładnął Internet, to tutaj znajdziesz najlepsze sklepy. W tym Rafa Wino. Na zakończenie mamy dla Ciebie niespodziankę – artykuł „5 mitów o czerwonym winie, w które nadal wierzysz”. Sprawdź czy o tym wiedziałeś.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna