Rozkwit branży zabawek erotycznych rośnie dzięki pandemii Covid-19

Sprzedaż zabawek erotycznych rośnie dzięki pandemii Covid-19

Koronawirus zbiera żniwo nie tylko wśród zakażonych. Wiele firm nie przetrwało kwarantanny lub odnotowało z jej powodu pokaźne straty. Tysiące ludzi z dnia na dzień straciło pracę. Eksperci przewidują, że obecny kryzys będzie porównywalny w skutkach do Wielkiej Depresji z 1929 roku.

Prognozy na najbliższe kilka miesięcy są dosyć pesymistyczne. Jednak istnieją branże, które dzięki koronawirusowi i kwarantannie odnotowały największe zyski w historii. Bynajmniej nie zaliczają się do nich jedynie producenci maseczek i płynów do dezynfekcji.

Sprzedaż zabawek erotycznych na terenie Skandynawii wzrosła w trakcie lockdownu o 100% w porównaniu do zeszłego roku. Według badania The Guardian w innych krajach m.in. Nowej Zelandii czy UK, zyski największych sex-shopów powiększyły się aż trzykrotnie! Nic tylko zakładać sklep z erotycznymi gadżetami.

Dlaczego gadżety erotyczne?

Kwarantanna zmusiła wiele par do długiej separacji. Szanse singli na znalezienie potencjalnych kompanów do łóżkowych zabaw zdecydowanie zmalały, gdy zamknęły się puby i kluby. Nawet aplikacje randkowe ucichły, bo rozsądniejsi zrezygnowali ze spotkań z nieznajomymi w obliczu zagrożenia wirusem.

Dobrą decyzją w trudnych czasach może być zakup kilku erotycznych gadżetów, które pomogą przetrwać tygodnie samotności. Zabawa z nimi jest znacznie ciekawsza.

Dodatkowo regularne doznawanie orgazmów pozytywnie wpływa na psychikę, która w tym trudnym czasie jest w gorszej kondycji niż zwykle.

Co ciekawe podczas orgazmu w naszym mózgu uwalniane są dopamina (jeden z hormonów szczęścia), endorfiny (zmniejszają ból) i oksytocyna, czyli hormon miłości i przywiązania. Taka mieszanka na pewno poprawi humor, kiedy świat wokół dołuje.

Nowoczesne zabawki oferują parom wrażenie seksu z drugą osobą na odległość. Doznania stają się w XXI wieku bardziej realne, niż kiedykolwiek.

Dużą popularnością cieszą się zdalnie sterowane wibratory. Partner instaluje na swoim telefonie aplikację, która pozwala mu sterować wibracjami gadżetu. Do tego rozmowa wideo i możecie poczuć się prawie jakbyście byli obok siebie.

Z zakupu gadżetów skorzystają też pary zamknięte razem w czterech ścianach. Po kilku tygodniach zamknięcia, seks w tym samym miejscu może stać się zwyczajnie nudny. Urozmaicenia można szukać w sklepach z gadżetami erotycznymi. Wybór jest nieskończony.

 

Jakie gadżety erotyczne wybrać na czas kwarantanny?

Oczywiście, wybór erotycznej zabawki jest bardzo subiektywną sprawą. Jednak osoby, które dotąd nie korzystały z usług sex-shopów, mogą początkowo poczuć się przytłoczone bogactwem ich oferty. Dawno minęły czasy, kiedy wibrator był jedynym bestsellerem w tego typu przybytkach.

Jak chyba wszędzie, w sex-shopach również bardzo wzrosła sprzedaż żeli dezynfekujących do zabawek erotycznych. Być może, jest to spowodowane brakami płynów do rąk w asortymencie drogerii i aptek. A może wraz z nadejściem pandemii, użytkownicy sex gadżetów zaczęli częściej dezynfekować swoje kolekcje? Trudno powiedzieć.

Dla mężczyzn

Kwarantanna jest naprawdę trudnym okresem dla samotnych mężczyzn. Z natury wyposażeni w wyższy popęd seksualny niż kobiety, po paru pierwszych dniach mogą odczuwać zakwasy w obu rękach. Ewentualnie po prostu znudzić się tradycyjną masturbacją.

Dla takich osób świetnym wyborem będą sztuczne pochwy, czyli silikonowe odlewy kobiecych genitaliów. Według opinii na forach tematycznych potrafią naprawdę zachować wrażenie uprawiania seksu z kobietą.

Najlepsze sex-shopy posiadają w swojej ofercie waginy wzorowane na słynnych gwiazdach porno, co jest dodatkowym zapalnikiem dla seksualnego podniecenia. Film dla dorosłych z ulubioną aktorką, odlew jej waginy i plan na kwarantannowe wieczory gotowy.

Dla kobiet

Wśród kobiet niezmiennie od sytuacji na świecie królują wibratory z różnego rodzaju urozmaiceniami. Największą popularnością cieszą się te z króliczkiem lub motylkiem, który stymuluje łechtaczkę w trakcie penetracji poprzez wibracje o zmiennym stopniu.

Przy wyborze zabawki erotycznej koniecznie zwróć uwagę na tworzywo, z jakiego jest wykonana. Najtańsze gadżety produkowane są z masy żelowej, która często wywołuje reakcję alergiczną. Lepiej zapłacić trochę więcej i kupić gadżet wykonany z silikonu medycznego, którego mogą używać nawet alergicy.

Dla par

Zamknięcie sam na sam w czterech ścianach to duży sprawdzian dla wszystkich par. Warto zadbać, aby życie seksualne było w tym czasie na najwyższym poziomie. Zwłaszcza, że prawdopodobnie będziecie uprawiali więcej seksu niż na co dzień.

Wiele osób myśli, że zabawki erotyczne są przeznaczone jedynie dla tych, którzy są zmuszeni zaspokajać się samodzielnie. Nic bardziej mylnego! Oferta dla par jest znacznie szersza niż dla singli. Co więcej, niektóre produkty jak np. wibratory czy korki analne mogą być używane zarazem podczas stosunku, jak i masturbacji.

Urozmaicenie stosunku przez użycie gadżetów, dostarczy wam przeżyć, jakich wcześniej być może nie mieliście okazji doświadczyć. Stymulacja łechtaczki wibratorem w trakcie tradycyjnego stosunku potrafi zapewnić kobiecie dwa orgazmy jednocześnie – łechtaczkowy i waginalny. Włożenie korka analnego wzmacnia orgazm zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Ciągłe siedzenie w domu sprawiło, że zapragnęliście przemeblować nieco mieszkanie? Upiększenie sypialni z pomocą mebli stworzonych do uprawiania seksu będzie swego rodzaju upieczeniem dwóch pieczeni na jednym ogniu.

Tego typu produkty są raczej przeznaczone dla bardziej doświadczonych osób. Wiele z nich związanych jest z tematyką fetyszu i dominacji. Jednak znajdziecie też rury do pole dance (świetnie rzeźbi sylwetkę) czy huśtawki, które ułatwiają uprawianie seksu w pozycji stojącej.

Nie wstydź się masturbacji

Obecna sytuacja jest nowością dla wszystkich. Jedni radzą sobie z nią lepiej, inni gorzej. Niektórzy na poprawę humoru zjadają górę słodyczy, inni medytują, a kolejni spędzają więcej czasu niż zwykle na masturbacji. Każde z tych rozwiązań jest akceptowalne i nie ma powodu, aby się go wstydzić.

Bardzo ważne jest, aby w tym trudnym czasie zachować higienę psychiczną i nie popadać w depresję. Zwłaszcza, jeśli pandemia pozbawiła cię zatrudnienia lub części dotychczasowego wynagrodzenia. Rób wszystko, co pomaga ci zachować pogodę ducha i dobry nastrój. Zakupy erotyczne są jak widać na fali. Może warto ten trend wypróbować?

Oceń artykuł
[Suma: 6 Średnia: 5]
Informacja prawna