Piękne włosy dla każdego

„Nic mi w życiu tak dobrze nie wyszło, jak włosy” – skąd my to znamy? A przynajmniej część z nas. Ów dość poważny problem dotyczy sporej części mężczyzn, ale także nie omijający pań. Część osób ma do tego stosunek obojętny i godzi się z tym, ale obecnie możemy skorzystać z pomocy medycznej, dzięki której to możemy przywrócić przynajmniej pewną część pierwotnego owłosienia na głowie. Zabiegi takie pozwalają na przywrócenie lepszego samopoczucia, wynikającego z lepszego wyglądu na co dzień. Warto wiedzieć, że są i takie możliwości.

1. Dobry lekarz od włosów

2. Łysienie łysieniu nierówne

3. Duży wydatek – wspaniały efekt

4. Bezboleśnie – prosto do celu

Dobry lekarz od włosów

Poszukując rozwiązań, które pomogą nam przywrócić solidną czuprynę na głowie, możemy spojrzeć do Internetu. Jedną z ciekawszych propozycji tego typu przygotował dla nas Dr Piotr Turkowski. Jest to jeden z najlepszych specjalistów w dziedzinie przeszczepu włosów w Polsce. Oddając się w jego ręce mamy pewność, że zabieg zostanie wykonany na najlepszym poziomie. Co warto podkreślić – jest on jedynym oficjalnie zarejestrowanym w stolicy członkiem międzynarodowej światowej organizacji chirurgii odtwórczej włosów (ISHRS), która zrzesza w swoich szeregach najlepszych na świecie specjalistów w tej właśnie dziedzinie.

Łysienie łysieniu nierówne

Wszyscy dobrze wiemy, że włosy mogą wypadać z różnych powodów. Nieodpowiednia dieta, leki, zaburzenia hormonalne, stres, ale najczęstszą przyczyną ich utraty jest nadmiar testosteronu. W wyniku tej sytuacji włosy wypadają głównie mężczyznom. Co ważne – łysienie można zatrzymać, a nawet częściowo cofnąć. Każdorazowo lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, a także konieczne badania, po czym przystępuje do kompleksowego rozwiązania indywidualnych problemów pacjenta. Jest to proces, który może potrwać dłuższą chwilę, gdyż nie każde łysienie ma jasną etiologię, czyli konkretną przyczynę. W niektórych przypadkach wystarczy leczenie nieinwazyjne, w innych koniecznym będzie przeszczep włosów.

Duży wydatek – wspaniały efekt

Cena przeszczepu włosów może być bardzo zróżnicowana. Zależy od tego, ile mieszków trzeba będzie przeszczepić danemu pacjentowi. Aby zapoznać się ile wyniesie potencjalny koszt przeszczepu włosów, należy zajrzeć tu: https://piotrturkowski.pl/cennik/. Przejrzysta tabela pokaże nam, na co powinniśmy być gotowi. Oczywiście, aby zapoznać się z tym jak najdokładniej, wymagana będzie i tak konsultacja, która pozwoli nam na dokładne ustalenie przyczyn oraz dalszego sposobu postępowania. Obecnie koszt takiej konsultacji wynosi trzysta złotych. Koszt przeszczepu jest ustalany każdorazowo indywidualnie i może się wahać w przedziale od trzech do trzydziestu tysięcy złotych. Oczywiście zabiegi tego typu nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a więc będziemy musieli sięgnąć do własnej kieszeni.

Bezboleśnie – prosto do celu

Sam zabieg transplantacyjny wykonywany jest metodą FUE, czyli pojedynczego pobierania zespołów mieszkowych, w znieczuleniu miejscowym, w warunkach ambulatoryjnych. Nie wymaga od szczególnych przygotowań od pacjenta. Jedna sesja trwa od sześciu do ośmiu godzin i jest całkowicie bezbolesna. Po jej zakończeniu przez trzy tygodnie należy się powstrzymać od intensywnych ćwiczeń fizycznych i to jest jedyne przeciwwskazanie lekarskie, któremu trzeba się poddać. Wstępnej konsultacji przedzabiegowej możemy dokonać online, co jest dużym udogodnieniem dla każdego potencjalnego pacjenta. Decyzję, czy chcemy z takiej pomocy skorzystać, musimy podjąć osobiście – wszystko jest w naszych rękach.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna