Oprawki męskie, czyli jak prawidłowo dopasować okulary do twarzy?

Okulary stanowią bardzo istotny element wpływający na nasz wygląd. Szczególną uwagę należy poświęcić ich dopasowaniu do kształtu twarzy, gdyż oprawki męskie powinny się z nią idealnie komponować. Nie jest to jednak łatwe zadanie, które dodatkowo utrudniać może bardzo szeroki i zróżnicowany wybór dostępnych w sklepach i Internecie okularów. Istnieją jednak proste zasady, dzięki którym znalezienie idealnych oprawek męskich nie będzie wielkim problemem. Oto one!

Oprawki męskie we wszystkich kolorach tęczy – na jaki kolor i rozmiar okularów postawić?

Przy doborze oprawek okularowych duże znaczenie mają ich kolor oraz rozmiary. Oprawki męskie występują nie tylko w różnych kształtach, ale także w bardzo zróżnicowanych rozmiarach. Panowie o większej twarzy mogą pozwolić sobie na zakup większych okularów, które będą dobrze współgrały z ich fizjonomią, podczas gdy mężczyźni o drobniejszych rysach powinni skupić się raczej na mniejszych, ewentualnie średniej wielkości oprawkach, aby nadmiernie nie przytłoczyć swojego wyglądu.

Istotną kwestią jest także kolor – oprawki męskie powinny dobrze komponować się z naturalną urodą oraz tworzyć z twarzą jedną całość. Panowie o ciepłym odcieniu włosów i oczu powinni stawiać na oprawki męskie w kolorze złotym, beżowym, żółtym i brązowym. Mężczyźni o chłodnej urodzie wybierać natomiast oprawki srebrne, białe, czarne, a także niebieskie. Na co dzień najlepiej sprawdzą się okulary w stonowanej kolorystyce i o uniwersalnych kształtach, które można bezpiecznie zestawiać zarówno z biznesowym ubiorem, jak i stylizacjami przeznaczonymi do spędzania wolnego czasu.

Oprawki męskie a kształt twarzy – jak wizualnie poprawić proporcje twarzy?

Oprawki męskie dobieramy do kształtu twarzy. Pozwala to stworzyć spójny look, którego okulary będą stanowiły integralną część oraz skorygować optycznie pewne mankamenty. Najwięcej możliwości w zakresie doboru oprawek mają panowie o twarzy owalnej – pasuje do niej właściwie każdy kształt oprawek, możemy więc kierować się własnymi preferencjami i osobistym poczuciem estetyki. Mężczyźni, których twarz jest raczej okrągła, powinni sięgać po okulary, które pozwolą nieco ją wyszczuplić i wydłużyć. Świetnie sprawdzą się tu okulary kwadratowe i prostokątne, które pozwolą wyrównać proporcje twarzy.

Panowie, których twarz jest zbliżona kształtem do trójkąta, powinni natomiast sięgać po oprawki męskie z zaokrągloną dolną krawędzią. Świetnym rozwiązaniem dla nich będą także modele całkowicie pozbawione widocznych oprawek, które dobrze sprawdzą się również w przypadku mężczyzn, którzy nie lubią siebie w okularach. Unikać należy natomiast modeli kanciastych, które będą pogłębiały dysproporcje twarzy.

Posiadacze twarzy prostokątnych powinni z kolei dążyć do zakrycia środkowej części twarzy, co pozwoli wizualnie nieco skrócić ich twarz. Dobrze z tego zadania wywiążą się dość wysokie w konstrukcji oprawki męskie, które nie będą posiadały ostrych krawędzi. Świetnym wyborem będą także modele okularów z szerokimi zausznikami, które pozwolą poszerzyć nieco twarz.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna