Na czym polega wybielanie metodą nakładkową?

Piękny i śnieżnobiały uśmiech to marzenie każdego z nas. Niestety nie każdego natura obdarzyła nieskazitelnym uśmiechem, dlatego też współczesna stomatologia stara się dostarczyć pacjentowi tego, czego sam nie może osiągnąć. Wybielanie metodą nakładkową to doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy pragną hollywoodzkiego uśmiechu.

Etap gabinetowy wybielania nakładkowego

Metoda nakładkowa pozwala na osiągnięcie skutecznego efektu białych zębów. Składa się z dwóch etapów – gabinetowego i domowego. Pierwszy z nich odbywa się oczywiście na fotelu dentystycznym. Spotkanie konsultacyjne ze stomatologiem pozwala na ocenę naturalnego kolorytu uzębienia. Istotne jest również wykonanie dokumentacji fotograficznej, która następnie stanowić będzie podstawę do oceny skuteczności wybielania. Zanim jednak przystąpimy do zabiegu konieczne jest wykonanie profesjonalnej higienizacji, oczywiście zęby powinny być zdrowe, bez ubytków. Następnie dentysta Kraków wykonuje wycisk łuku zębowego, który służy do przygotowania nakładek celuloidowych w pracowni protetycznej. Aby otrzymać gotowe nakładki, strzykawki wypełnione specjalnym żelem wybielającym oraz instrukcje, co do dalszego postępowania powinniśmy ponownie zjawić się w gabinecie dentystycznym na kolejnej wizycie.

Etap domowy wybielania nakładkowego

Wybielanie metodą nakładkową odbywa się głównie w zaciszu domowym. Przed umieszczeniem nakładek w jamie ustnej należy dokładnie umyć zęby oraz wyczyścić przestrzenie międzyzębowe przy użyciu nici dentystycznej. Kolejnym krokiem jest nałożenie odpowiedniej ilości żelu na nakładki, wówczas są one gotowe do właściwego działania. Pacjent powinien szczególną uwagę zwrócić na to, czy żel podczas wykonywania zabiegu wybielania nie wydostał się poza nakładki. Jeżeli zauważymy substancję na błonach śluzowym zalecane jest, aby usunąć ją przy pomocy suchej szczoteczki do zębów, chusteczki higienicznej lub palców. Długość trzymania nakładek w jamie ustnej uzależniony jest od stężenia preparatu oraz zamierzonego efektu – zazwyczaj jest to przedział od 4 do 8 godzin. Po wyciągnięciu powinniśmy je dokładnie umyć pod bieżącą wodą. Oczyszczenie odbywać się powinno przy pomocy szczoteczki oraz pasty.

Wiele gabinetów dentystycznych oferuje swoim pacjentom możliwość wybielania nakładkowego. Stomatologia obejmuje kilka dziedzin, które zajmują się określoną tematyką, są to: endodoncja Kraków, protetyka stomatologiczna, stomatologia zachowawcza, dziecięca bądź ortodoncja.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna