Jak zbudowany jest wkład do e-papierosa?

E-papierosy od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Są idealną alternatywą dla tradycyjnych papierosów, mogą być również pomocne dla osób, które chcą rzucić palenie. Jeśli korzystamy lub chcemy zacząć korzystać z e-papierosa warto poznać jego budowę. Dziś przyjrzyjmy się wkładowi, w którym znajduje się liquid odpowiedzialny za wyjątkowe smaki.

Popularność e-papierosów wiąże się z ich licznymi zaletami. Przede wszystkim są to urządzenia, które pozwalają cieszyć się smakiem tytoniu bez procesu spalania, a tym samym bez wdychania szkodliwego tlenku węgla. Są również zdecydowanie tańsze niż tradycyjne papierosy, a para, która powstaje podczas inhalacji nie jest jak w przypadku papierosów szkodliwa dla osób znajdujących się w tym samym pomieszczeniu. Zapach, nawet jeśli się pojawia jest również bardzo słabo wyczuwalny. Wkłady można napełniać liquidami o bardzo różnych smakach – także pozbawionych nikotyny oraz zapachu papierosów.

Budowa e-papierosa

W zależności od rodzaju e-papierosy mogą być zbudowane z kilku elementów. Zazwyczaj jest to kartridż, atomizer oraz akumulator. Kartridż, czyli wkład do e-papierosa to wymienny pojemnik na płyn, czyli liquid. Atomizer jest „sercem” każdego urządzenia, ponieważ to tu zachodzi zamiana liquidu w dym. Płyn jest podgrzewany za pomocą grzałki, a następnie zamieniany w aerozol, który wdychamy. E-papieros nie może jednak działać bez źródła zasilania. Zazwyczaj jest to akumulator, który można wielokrotnie ładować, zazwyczaj za pomocą kabla USB podłączanego do ładowarki lub gniazdka samochodowego.

Kartridż i atomizer mogą być również połączone w jedno – wówczas mamy do czynienia z kartomizerem. Może on również występować w formie pojemnika z przezroczystymi ściankami, dzięki czemu możliwe jest zweryfikowanie pozostałej ilości płynu. Takie rozwiązanie nosi nazwę clearomizera.

Budowa kartridża do e-papierosa

Wkład do e-papierosa może być zbudowany odmiennie, w zależności od modelu i rodzaju urządzenia. Kupując nowy e-papieros możemy spotkać się z tak zwanym pustym wkładem, który służy jako zabezpieczenie fabryczne. Standardowy kartridż składa się z ustnika, wkładu, gąbki lub watki i zatyczki. Wkłady zazwyczaj kupuje się napełnione fabrycznie przez producenta, a po jednorazowym użyciu teoretycznie należy je wyrzucić. Możliwe jest jednak ich ponowne zakroplenie liquidem, których szeroki wybór znajdziemy między innymi w sklepie internetowym iVape.pl. W tym celu kilka kropel płynu wylewa się na znajdującą wewnątrz gąbeczkę w taki sposób, aby była wilgotna, ale nie przelana. Samodzielne napełnianie zmniejsza miesięczny koszt użytkowania. Zwłaszcza, jeśli z e-papierosa korzystamy dosyć często.

Warto więc zorientować się jakiego rodzaju urządzenie posiadamy oraz czy wkład można napełniać. W przypadku clearomizerów utrzymanie odpowiedniego poziomu liquidu jest konieczne dla prawidłowego działania grzałki – w przeciwnym razie łatwo możemy ją spalić.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna