Jak działa fala uderzeniowa w rehabilitacji ?

terapia falą uderzeniową

Metodologia leczenia schorzeń narządów układu ruchu poczyniła w ostatnich dekadach ogromne postępy. Jedną z innowacyjnych terapii jest fala uderzeniowa Poznań – ten zabieg jest dostępny w prywatnych szpitalach. Sam zabieg polega na zaaplikowaniu fali mechanicznej o niskiej częstotliwości. Wykonuje się to dzięki specjalistycznym urządzeniom. Sam zabieg może być wykonywany w różnych obrębach ciała, w zależności od tego, gdzie występują zmiany chorobowe.

Na jakie schorzenia pomoże fala uderzeniowa?

Fala uderzeniowa jest zabiegiem stymulującym regenerację tkanek. Najlepiej spisuje się w uszkodzeniach tkanek miękkich, ale wszystkie tkanki organizmu mogą na tym skorzystać. To, czy dany przypadek kwalifikuje się do tego typu terapii, należy jednak zdiagnozować w placówkach, takich jak szpital prywatny Poznań. Dostęp do szpitali specjalizujących się między innymi w takich zabiegach jest swobodny.

Najbardziej na fali uderzeniowej skorzystają pacjenci z takimi problemami jak:

  • kontuzje sportowe,
  • bóle pourazowe,
  • naciągnięte i zerwane ścięgna,
  • uszkodzone więzadła,
  • bóle stawów,
  • stany zapalne stawów i mięśni,
  • stany zapalne przyczepów mięśni i powięzi.

Jak widać, spektrum dolegliwości, w których fala uderzeniowa może pomóc, jest dość szerokie. Jest to terapia godna uwagi, zwłaszcza gdy wykorzystuje się ją jako element lub uzupełnienie klasycznych terapii fizjoterapeutycznych. Można dzięki niej zdecydowanie zwiększyć skuteczność leczenia i skrócić czas powrotu do pełni zdrowia.

Czy terapia falą uderzeniową jest bolesna?

Niestety większość pacjentów uskarża się na to, ze zabieg z falą uderzeniową nie należy do najprzyjemniejszych. Nie jest to jednak najbardziej bolesna metoda stosowana w dziedzinie fizjoterapii, a jednocześnie przynosi relatywnie dobre rezultaty. Duży pozytywem jest to, że lekarz może dobrać intensywność terapii tak, by nie przekroczyć progu bólowego, który pacjent jest w stanie swobodnie wytrzymać.

Fala uderzeniowa Poznań – gdzie wykonać?

Zabieg z falą uderzeniową można wykonać w takim miejscu jak szpital prywatny Poznań jest miastem, w którym szpital MedPolonia oferuje szeroki zakres usług medycznych, w tym zabieg fali uderzeniowej. Placówki tej firmy znajdują się w trzech miejscach w Poznaniu: na ulicy obornickiej 262, Starołęckiej 42 i Blacharskiej 2. Numer telefonu, pod którym można uzyskać więcej informacji oraz zapisać się na wizytę znajduje się na stronie https://medpolonia.com.pl/, wraz ze wszystkim informacjami o szpitalach.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna