Co z tą potencją? Kiedy problemy z erekcją stają się realnym problemem?

Problemy z potencją, impotencja czy zaburzenia erekcji to synonimy tego samego problemu. Według statystyk, te dolegliwości występują u mężczyzn raz na pięć zbliżeń. W poniższym artykule znajdą państwo informacje o możliwych przyczynach wystąpienia problemów z potencją oraz o tym, jak poradzić z nią sobie samodzielnie. Podpowiadamy także, kiedy warto udać się na konsultację do lekarza. Zapraszamy do zapoznania się z treścią opracowania. 

Jakie są przyczyny problemów z potencją u mężczyzn? 

Problemy z potencją u mężczyzn dotyczą zarówno młodych osób, jak i tych starszych. Ta wstydliwa dolegliwość posiada różne przyczyny, spośród których z większością można poradzić sobie samodzielnie w domu. Na początku warto podkreślić, że o zaburzeniach erekcji mówimy wtedy, gdy mężczyzna nie może osiągnąć pełnego wzwodu tak długo, by było możliwe odbycie stosunku seksualnego i gdy taka sytuacja zdarza się często (ok. 7/10 prób).  

Przyczyny impotencji często są różne dla poszczególnych grup wiekowych. U młodych mężczyzn, około 20 roku życia, głównymi przyczynami tej dolegliwości będą między innymi: 

  • stres, napięcie i lęk,  
  • obawa przed niesprostaniem oczekiwaniom partnerki, 
  • seks z nową lub pierwszą partnerką, 
  • palenie papierosów i picie alkoholu, 
  • przyjmowanie sterydów i anabolików. 

Problemy z potencją u starszych mężczyzn z reguły mają inne przyczyny. Zalicza się do nich przemęczenie fizyczne i psychiczne, zły nastrój oraz nerwice. Przyczynami mogą być także nieszczęśliwe zdarzenia, takie jak utrata pracy czy śmierć bliskiej osoby. Nie bez znaczenia są także różne choroby.  

Jak radzić sobie samodzielnie z problemami z erekcją? 

Rozwiązując problemy z erekcją samodzielnie, przede wszystkim warto znaleźć przyczynę wystąpienia problemu. Dla przykładu, jeśli problemy z potencją powstaną na skutek przyzwyczajenia się do utrzymania wzwodu przy utrwalonym bodźcu, co może nastąpić np. podczas masturbacji i oglądania pornografii, rozwiązaniem będzie zmienienie nawyków, a w przypadku stosunku z partnerką przyzwyczajenie się do nowego otoczenia. 

Jednym ze sposobów na samodzielne rozwiązanie problemów z erekcją jest zakup środków, które wzmacniają potencjęnp. tabletek wspomagających potencję Inventum. Są one dostępne bez recepty, więc kupując je możemy zachować anonimowość (co dla niektórych może mieć olbrzymie znaczenie)Te środki w skuteczny sposób stymulują napływ krwi do ciał jamistych prącia, czego skutkiem jest wystąpienie i utrzymanie wzwodu. Jeśli cierpimy na impotencję, z tej metody radzenia sobie z przypadłością warto skorzystać na samym początku.  

Kiedy impotencja może być niebezpieczna? 

Impotencja w późniejszym wieku może wystąpić na skutek różnych chorób. Oznacza to, że problemy z utrzymaniem wzwodu oraz inne objawy, mogą świadczyć o rozwijającym się schorzeniu. Gdy pojawią się u nas takie wątpliwości, należy udać się do lekarza specjalisty, którym może być urolog, seksuolog, a nawet lekarz pierwszego kontaktu. Impotencja powstaje na skutek osłabienia libido, na które mogą wpływać między innymi takie choroby jak: 

  • zaburzenia krążenia, 
  • choroby układu moczowego, 
  • choroby prostaty, 
  • cukrzyca, 
  • choroby wątroby. 

Problemy z utrzymaniem wzwodu mogą pojawić się u mężczyzn w każdym wieku. Skutecznym sposobem na rozwiązanie ich samemu jest zakupienie preparatów na impotencję, np. tabletek wspomagających potencję jak Inventum. Szczególnie u młodych mężczyzn będzie to wystarczający sposób na poradzenie sobie z tym wstydliwym problemem. 

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna